KANCELARIA ADWOKACKA

Indywidualne podejście do każdego klienta

Szybko i skutecznie

Pomoc prawna na najwyższym poziomie

Adwokat Dagmara Gryszkiewicz-Dudzik

Ukończyłam Prawo stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim (2010r.) pod kierownictwem prof. dr hab. Krzysztofa W. Barana broniąc w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej pracę magisterską dotyczącą ochrony roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy.

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2010 roku, początkowo w znanej i cenionej kancelarii adwokackiej w Świdnicy, następnie w ramach indywidualnej praktyki, a także udzielając porad prawnych w ramach organizacji pozarządowych. Aplikację odbyłam w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu i w 2016 roku zdałam egzamin adwokacki. Od tamtej pory aktywnie działam jako prawnik w Świdnicy i Świebodzicach.

Jestem wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Wałbrzychu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

To pytanie należy do najczęściej zadawanych przez osoby, które potrzebują pomocy adwokata w toczącej się sprawie. Najlepiej na samym początku sprecyzować swoje oczekiwania, a w dalszej kolejności określić problem, z którym się do niego zwracamy. Z racji tego, że prawo w Polsce dzieli się na wiele gałęzi, koniecznie wybierz adwokata specjalizującego się w konkretnej dziedzinie, aby zwiększyć szansę na pozytywne zakończenie sprawy.

Większość adwokatów zajmuje się sprawami z kilku gałęzi prawnych. Nasza kancelaria adwokacka działająca w Świdnicy właśnie do takich należy.

Do spotkania z prawnikiem należy się przygotować, aby przebiegło ono sprawnie, a adwokat po wstępnej rozmowie mógł zacząć podejmować kolejne kroki. Najważniejsze jest, aby Klient umówił się na spotkanie w konkretnym oraz dogodnym dla siebie terminie i przyniósł ze sobą pełną dokumentację sprawy. Dzięki temu adwokat zapozna się ze wszystkimi szczegółami i będzie mógł przedstawić różne rozwiązania prawne.

W celu umówienia się na spotkanie lub pytań dotyczących pomocy prawnej, prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się na stronie.

Nasza kancelaria zajmuje się wieloma dziedzinami prawa. Oferujemy pomoc w sprawach:

  • karnych, procesowych oraz wykroczeń,
  • z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego oraz administracyjnego,
  • prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa gospodarczego,
  • prawa karnego wykonawczego oraz prawa karnego skarbowego,
  • zastępstwo procesowe, obejmujące reprezentację Klienta w sądzie, sporządzanie wniosków oraz nadzorowanie przebiegu postępowania.

Udzielamy również porad prawnych, sporządzamy pisma do różnych instytucji administracyjnych oraz pisma i wnioski procesowe.